1960-ban vált önálló országgá Mali, államszocialista egypártrendszerrel. Nulla ipar, nulla tőke, nulla infrastruktúra. Szívesen fogadtak el segélyt bármelyik országból. Egy 1970-ben megjelent füzetet tanulmányozok, ebben találtam a következőt:
"az amerikaiak mintafalut építenek Diolibában (nagyjából 90 kilométerre Bamakotól), egy tanárképző főiskolát és egy Pedagógiai Intézetet Bamakóban, ezen felül teljesen kiszolgálják Malit olajipari termékekkel. Eközben az oroszok egy 100 000 férőhelyes hatalmas stadiont építenek Bamakoban, egy szakképző központot, és ellátták Malit néhány Il-18 repülőgéppel."
ezután hosszasan sorolja, hogy melyik ország hová épített vágóhidat és szállodát: a jugoszlávok üdítőgyárat és három vágóhidat húztak fel, a bulgárok konzervgyárat és baromfitelepet, a csehszlovákok stadiont építettek, adtak néhány il-14 repülőt és pár helikoptert, teherautót, mezőgazdasági gépeket, és ezeket üzemeltetni tudó szakembereket, szerelőket. Kína is segélyezett: cigaretta-, gyufa- és cukorgyárat, valamint tea, rizs és cukornád ültetvényeket létesítettek.
"Magyarország Malinak harminc autót adott" p.31.
.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
azt mondta: